header
g1948.com - התועלות לשמירה וקבלת מועדפים
כתבה במדור שיווק ופרסום - כלכליסט 11/2014
** ניתן גם לקרוא את הכתבה בפורמט נוח לאחר צילומי המסך 
 
social_network_SocialBookmarking_sharedFavorites.jpg - לחץ כאן למעבר ישיר
 
כלכליסט
כלכליסט
כלכליסט
כלכליסט
כלכליסט
כלכליסט
 
 
המנהל ששיתף, זה שהציץ והחברה שהרוויחה מאפס

רבים המקרים בהם מנהלים מוותרים על שרות או ערך מוסף כזה או אחר לחברה משיקולי עלות. עכשיו תאר לך שיש שרות בעל ערך רב, עולה אפס ואתה לא משתמש בו בגלל חוסר ידיעה. המתחרים שלך משתמשים בשרות החינמי הזה ויוצרים יתרון תחרותי על פניך. בעולם של מנהלים שכירים זה יכול להיות גם סיבה לסיים את תפקיד המנהל ולהעדיף מנהל יעיל יותר.
רשת חברתית ישראלית חדשה מאפשרת למנהלים ליצור יתרון תחרותי עי שיתוף מועדפים וקבלת מידע על אתרים חינמיים באינטרנט הנותנים להם תועלת ורלוונטיים להם במיוחד. ערן רון, מנכ"ל מיינפריים סיסטמס מספר על הרשת החדשה, על המשתמשים ועל ה "מאסטרים" ששמחים להיות ב "מעקב".

לפני מספר חודשים הוזמנתי לכנס מנהלי מערכות מידע בחברת ג׳ון ברייס. להפתעתי בין המרצים בכנס הופיעו המנכ"לים של מרכז ההדרכה הגדול הזה. בהרצאת המנכ"לים בלטה רשימת אתרי החובה למנהלי מערכות מידע. מסתבר שקיימים באינטרנט מספר אוצרות גלומים הניתנים חינם אין כסף למנהלים אלה. בין יתר הכלים ניתן למצוא כאלה המאפשרים לבצע את החישוב המאוד חשוב של החזר על ההשקעה (ROI - Return On Investment ).

כאן נבחין בין שני סוגי מנהלים. אלו המכירים ומשתמשים בכלים הניתנים חינם באינטרנט ואלו העושים את כל העבודה ביעילות נמוכה , בפורמט ״ידני״. ואל נשכח שעלות ניצול הכלים החזקים לארגון היא אפס. ועכשיו נסתכל על מנכ״ל החברה או בעליה: איזה מנהל מערכות מידע הוא יעדיף להעסיק (בהנחה שבשאר הפרמטרים המנהלים זהים ביכולתם)? התשובה ברורה.

g1948.com אינו האתר הראשון המציע שיתוף אתרים מועדפים. במקור, לפני הרשת החברתית החדשה, היה g1948 אחד האתרים הראשונים בישראל שנתנו למשתמש דף כניסה עם מפה גרפית לאתרים השימושיים ביותר, שימושון. מאז מאות אתרים עשו דבר דומה. עכשיו החידוש הינו השילוב של פורטל גרפי, טוב כדף בית, עם דרך נוחה לראות את המועדפים האישיים שלך בשילוב המועדפים של אלו אשר בחרת לעקוב אחריהם. מדובר בשיטה בה משתמשי פורטל זה יכולים גם לקצר את זמן הניווט לאתרים השימושיים עבורם ביותר מ 90% לעומת ההרגל הנפוץ של להתחיל מדף ריק (או דף הבית של גוגל) ולחפש הכול.
הכלל החשוב לכל מנהל: האתרים בעלי התועלת הרבה ביותר והרלוונטיים לתחום עיסוקו צריכים תמיד להימצא במרחק הקלקה יחידה על המסך שלו ומסך עובדיו ללא כל צורך בחיפוש או חקר. בעולם בו כל דקה עושה את ההבדל וכל דקת מנהל שווה כסף רב הפורטל נותן ערך מוסף רב ועולה למשתמש אפס.

הרשת החברתית למועדפים שבפורטל g1948.com מציעה שתי דרכים עיקריות לשיתוף או קבלת מועדפים

הראשונה, שיתוף פנים ארגוני :
במוד זה השיתוף מוגבל רק למשתמשים מורשים. ארגונים יכולים לקבל כך בחינם כלי פשוט אך עוצמתי לניהול ושיתוף ידע. ניתן ליצור ארגז כלים משותף שייתן ערך מוסף לעובדי מחלקה ספציפית או לארגון כולו. לדוגמה, חברה העוסקת בבניית אתרי אינטרנט יכולה להקים נושא בשם אתרים לדוגמה בה יאגרו דוגמאות של אתרים מסוגים שונים שניבנו בשוק ומנהלי החברה רואים בהם ״דוגמה טובה״ . במצב זה, בכל רגע נתון, יהיה לעובדי החברה במשותף את רשימת הדוגמאות מהן הם יכולים לשאוב רעיונות לאתרים חדשים. מנהל יכול גם לשמור במועדפים המשותפים לו ולעובדים קישורים למסמכים או נהלים הנמצאים על שרת האינטראנט ולהחליף את ההרגל המייגע של לשלוח לכולם קישור לכל מסמך חדש במייל ולוודא שכולם שמו להם לינק על שולחן העבודה לשימוש בהמשך. "בגלל ביצוע פעולה פעם אחת עבור כל העובדים, בזכות היעילות, זה חוסך גם זמן עבודה וכסף רב לארגון", אומר רון.

מוד אחר של שיתוף הינו שיתוף ציבורי:
כל אדם בעל תחום מומחיות או עניין יכול לשתף חלק נבחר מרשימת הקישורים שלו באופן חופשי עם כל המעוניין ללא צורך לאשר כל עוקב. בעוד המשתף (באתר זה קרוי: מאסטר) מעניק ללא תמורה חלק מרשימת המועדפים שלו, הרי שהוא זוכה להכרה כמומחה בתחומו ובעצם מקבל פרסום חינם. מובן שהמאסטר רשאי לכלול גם את האתר הפרטי שלו ברשימת השיתופים ואז בעצם מקבל המאסטר גם קידום חינם לאתר שלו ברשימת התוצאות של מנועי החיפוש בשיטה הידועה בשמה המקצועי Social Bookmarking .
 
להיות מס' 1 ברומא או לונדון ב 30 שניות

כמרצה, יועץ ומלווה מנהלים, אוכל לספר שאחד התחומים המעניינים אותם ביותר הינו סט כלי החינם של גוגל. כלים אלו מעניקים יתרון תחרותי משמעותי לחברות העושות בהם שימוש. חשוב להבין כי מדובר על יתרון תחרותי גם מחוץ לעולם קידום האתרים והפרסום באינטרנט (המגרש הטבעי של גוגל).
לדוגמה: בעזרת שימוש בכלי מתכנן מילות המפתח ניתן לקבל מידע מהימן על העדפות צרכנים בעלות אפס. עכשיו נניח והמנהל בדוגמה שלנו הינו מנכ"ל של רשת סוכנויות נסיעות חדשה. החברה החליטה ליצור מיקוד ויתרון תחרותי באחד היעדים (ישקיעו יותר בקשר עם חברות תעופה ליעד זה כדי ליצור התמחות ולהיות מובילי השוק ליעד) כאשר ההתלבטות הינה בין רומא ללונדון. איזו יעד יהיה פופולארי יותר בקרב הלקוחות בישראל ?

מרבית המנהלים מכירים דרך ידועה לענות על שאלה מסוג זה : סקר שוק. גם אם הסקר יהיה מצומצם, ייקח זמן לארגן אותו (למנהל לא תהיה תשובה מיידית לשאלת הסקר), עלותו תהיה משמעותית ולא תמיד יניב תוצאות מדויקות. בעזרת שימוש בכלי של גוגל ניתן לקבל תשובה מיידית ברמת סבירות גבוהה וללא תשלום.
ובדוגמה שלנו המנהל המשתמש בכלי חינם זה מקבל מגוגל תשובה בעלת רמת דיוק מספקת ובאופן מיידי. בדוגמה שלנו ניתן לראות שיש 60% יותר חיפושים על הטיסות ללונדון למרות שיעד זה רחוק ויקר יותר מרומא. אגב, מבחינת עלות הפרסום, לפי גוגל דווקא יקר יותר להשיג לינק בביטוי "טיסה לרומא" (ראו בטבלה).
 
הפלט ממתכנן מילות המפתח של גוגל :
מונחי חיפוש    ממוצע חיפושים בחודש תחרות   הצעת מחיר מוצעת
טיסה ללונדון    1,600 גבוהה      4.55 ₪
טיסה לרומא    1,000   גבוהה     8.69 ₪


 
אז איך מקבלים את הכלי הזה ושאר סט הכלים של גוגל חינם בכמה לחיצות עכבר אליך למועדפים ?

יש להיכנס ל פורטל g1948.com
-> לחצן "נהל את הקישורים שלך" ->
-> משתמשים חדשים נרשמים בצד הימני של המסך -> מגיעים לדף ניהול הקישורים האישיים
-> לחיצה על "שיתוף וניהול ראשי"
-> לחיצה על "חיפוש משתפי קישורים (מאסטרים)"
-> לחץ על "חפש" (אין צורך להקליד בשלב זה ערך לתיבת החיפוש)
-> בחר את המשתמש: er (בהמשך תוכל לבחור לעקוב אחרי מאסטרים אחרים או להיות מאסטר בעצמך)
-> תופיע תיבת שאלה "האם אתה רוצה לעקוב.." – יש ללחוץ "אישור"
-> בלחיצה על "חזור לדף הבית" תראה את הקישורים האישיים שלך עם אלו של אלה אשר אתה עוקב אחריהם.
עכשיו, המועדפים המשותפים של מנכ"ל חברת מיינפריים אצלך על המסך (מלבד הכלים של גוגל תקבל גם סט קישורים למאגרי תמונות, חלקם ניתנות חינם גם ללקוחות עסקיים). 

תוכל כמובן להוסיף לאתר זה את המועדפים שלך, לעקוב אחרי משתפים נוספים ולראות את המועדפים שלך בכל מכשיר ללא תלות בסוג המכשיר או הדפדפן.
דף ההסבר הרשמי על שיתוף וקבלת מועדפים נמצא בקישור : http://seo-sem-israel.com/cms-site/details.aspx?Id=128 

ניתן גם לעקוב אחר האתרים למפתחי ומנהלי מערכות מידע, מהדוגמה של הכנס למנמ"רים בג'ון ברייס. לשם כך יש לבחור לעקוב אחרי המאסטר בעל שם המשתמש : CIO Expert
כל אחד רשאי לשתף את רשימת האתרים שיבחר ובכך הוא ניקרא "מאסטר" שניתן לעקוב אחר רשימת המועדפים שלו. לאלו שישתפו רשימה איכותית של אתרים בוודאי יהיו גם רשימה של עוקבים רבים.
 
ה "מסגרת העיקרית": מפיתוח רשתות חברתיות ועד קידום לקוחות בגוגל

מיינפריים סיסטמס בע"מ, המפתחת של הרשת החברתית למועדפים, החלה את דרכה בשנת 2002 כהמשך לפעילות חברה אחות שהוקמה עוד ב 1997. המיוחד בחברה הינו קיום של פעילות "היברידית" : שילוב פעילות בעל אופי של חברת סטארט אפ עם פעילות של חברת שירותים בתחומי האינטרנט, קידום אתרים ופיתוח תוכנה.
קשה לעשות את שני הדברים אומר לנו מנכ"ל החברה, ערן רון. מדובר באתגר גדול ואנו עומדים בו יפה. החברה עד היום פתחה מוצרים ברמה גבוהה ללא משקיעים חיצוניים. לפני פיתוח הרשת החברתית פיתחנו מערכת ניהול תוכן לבניית אתרים וקידום אתרים. המערכת, "אתרקידום", מאפשרת לבנות אתרים ולקדם אתרים הן בעבודה עצמית, ללא צורך בידע טכני, והן בקבלת השרות באופן כולל מאיתנו. ראיתי שיש לקוחות רבים שפנו אליי לאחר שבנו אתרים ולא מצאו את עצמם בגוגל. ראיתי גם אתרים לא מקודמים שנראים כמו "מיליון דולר", אומר לנו רון תוך מתן קרדיט למתחרים. אבל בד"כ חברה לבניית אתרים מתמקדת בעיצוב ואז נגמר הסוס. נותנים ללקוח כלים לעשות סוג כזה או אחר של אופטימיזציה בעצמו, אבל כפי שניחשתם, בד"כ זה לא נעשה. הרעיון שהיה לי לפני שמונה שנים הינו לייצר מערכת לבניה וקידום אתרים בה כל עניין האופטימיזיה יעשה באופן אוטומטי. בדיוק כמו שאין קלאץ' ברכב אוטומטי. לא צריך את זה. לאחר שנים של עבודה עם אתרים בעשרות תחומים אנו רואים שבמרבית המקרים האתרים שעובדים על מערכת "אתרקידום" עם האופטימיזציה האוטומטית עוקפים אתרים שעברו אופטימיזציה ידנית. ככה זה, סרבר עם תוכנה חכמה עושה הכול הרבה יותר מהר וברגע האמת. לקוחות שיש להם כבר אתר יכולים להשתמש בשירות קידום האתרים שלנו, בו אנו רותמים את הכח של אתקידום כאתר מאמרים הדוחף את האתר הראשי של הלקוח ביעילות מירבית.
בין הלקוחות של אתרקידום ניתן למצוא לקוחות מענפים שונים : תעשיה, תיירות, שירותים, קוסמטיקה ואפילו ארגונים כדוגמת רשת החינוך של נעמ"ת העובדת עם "אתרקידום" בהצלחה כבר חמש שנים.
 
מפתח זהב מגיע מהודו

אז כיצד מפתחים כאלה מוצרים ללא משקיעים "כבדים"?
אחד הערוצים שפיתחתי בחברה הינו פיתוח המתבצע רובו בחו"ל. ניחשתם נכון, בהודו. שנים של ניסיון וקילומטרז' רב עם ההודים הביאו אותי לפתח שיטות עבודה ונהלים בהם אנו משתמשים היום. את 90% מהקוד לרשת החברתית למועדפים פיתחנו בהודו. ולא מדובר בעבודת לוקליזציה, הוא מסביר. את המקור אנו מפתחים בעברית ע"י מתכנתים הודים (שכמובן לא דוברים את שפת הקודש). "זו לא המצאה גדולה, רק מימוש נכון של שיטות תכנות נכונות ונהלים שבנינו", הוא אומר. אצלנו, הצוות בהודו רואה אנגלית ופה רואים עברית בלי תרגום של מכונות תוכנה. זה לא עברית של גוגל טרנסלט הוא מוסיף , "זו עברית שלי ושלך". אז מי בעצם מתרגם? יש לנו מודולים בו את עבודת התרגום עושה צוות של אנשי תוכן ופקידות, לא מתכנתים. הצוות מקליד את העברית הנכונה וזה מוטמע אוטומטית בתוכנה בעזרת הכלים שפיתחתי עם הצוות. בעזרת שיטות אלה ניתן להוזיל פיתוח מוצרי תוכנה בעד 90%. ואת ה "סוד" הזה אתם שומרים לעצמכם ? "להפך", הוא אומר. אנו מספקים שרותי ייעוץ וליווי לכול חברה המעוניינת להפחית עלויות ולקצר זמנים בפיתוח תוכנה בשיטות שלנו.
 
ומה צופן לך ולחברה העתיד?

המוצר הבא שכנראה יצא לפיתוח הינו מוצר אנטי ספאם ייחודי. פיתחתי אלגוריתם שתוקף את בעיית הספאם באופן שונה, אומר ערן רון. מרבית המוצרים היום פועלים עם דגש על קריאת התוכן של המיילים שמגיעים ללקוח על מנת לנסות לאבחן אם מדובר בספאם. זה יוצר שתי בעיות עיקריות. הראשונה, המוכרת יותר, הינה של חדירת פרסומות מעבר למסנן של תוכנת הספאם. צריך לקחת בחשבון שגם אם לארגון יש רק 100 עובדים וכל אחד מהם מקבל רק שתי פרסומות מסתננות ביום, אם מכפילים לקבלת הזמן הכולל בקריאת פרסום זה יוצא פוטנציאל להפסד כסף רב לחברה. הבעיה השנייה, לה ניתן פחות תשומת לב, זו בעיית גילויי השווא. זה קורה שתוכנת הספאם מחליטה שדואר לגיטימי הוא ספאם. יש מצב שפניה מלקוח חשוב שלך תלך לספאם ולא תדע על זה (כי מי מעיין בספאם..). האלגוריתם שלי עובד אחרת ונותן פתרון מלא. מייל זבל הכי מתוחכם לא יכנס לתיקיית האינבוקס ומייל שמשתמש שאתה מעוניין לשמוע ממנו, שייכתב בעל אופי "הכי ספאמי שאפשר" יכנס בכל מקרה, אחר כבוד, לדואר הנכנס.
וגם זה יפותח רק בעזרת משאבים עצמיים של החברה? שאלנו. הפעם, אומר ערן רון, נעדיף כניסה של משקיעים. אני תמיד בעד ללכת בגדול ולחלק את העוגה. במוצרים הקודמים ההעדפה הייתה להתחיל ולפתח ולא להמתין לתהליך המייגע של מציאת משקיע. במוצר זה, יתרון הגודל משמעותי יותר ואם משקיע רציני יפנה אלינו ניתן יהיה להגיע איתו למקומות אליהם עוד לא הגעתי עם מיינפריים סיסטמס, שווי חברה גבוה מאוד ומשחק במגרש הראוי לנו, זה של ענקי האינטרנט. 

אודות המפתח של הרשת החברתית:

ערן רון הינו מנכ״ל מיינפריים סיסטמס בע״מ ומנהל הפיתוח לרשת החברתית החדשה למועדפים שבפורטלg1948.com . רון משמש גם כיועץ ומרצה למנהלים בכנסים ובארגונים שונים בנושאים של ניהול, שיווק דיגיטלי, פיתוח תוכנה בעברית בעזרת מתכנתים מחו"ל (בעיקר מהודו) להקטנת עלויות, בניית אתרי אינטרנט וכל שימוש בטכנולוגיה לשיפור הרווחיות.
ערן רון חיבר בעבר את ספרי ההכנה למבחני הבגרות באלקטרוניקה – מחשבים (הוצ' קידום).
בין היתר יוכלו קוראי העיתון המעוניינים בכך לקבל ללא תשלום ייעוץ ראשוני בהגברת הניצול של המחשוב והאינטרנט לטובת הארגון כמו גם תמיכה ללא תשלום בשימוש ברשת החברתית למועדפים g1948.com

 לחץ כאן ליצירת קשר וקבלת ההטבה
 
 
 

(עוד) נושאים פופולריים באתר זה :
 
 
  אתרי אינטרנט רספונסיביים עם סליידרים
 
  תוכנה לקידום אתרים  
  "אתרקידום" מבית חברתנו הינו כלי תוכנה (CMS) לבניית אתרים עם פרזנטציות מרהיבות ללא תכנות. סליידרים הינם רכיבים  למצגות מרהיבות באתרים. במערכת אתרקידום ניתן לנהל אותם בקלות
 
  קרא עוד..  
 
  טכנולוגיות לקידום אתרים
 
  קידום אתרים  
  בעזרת שימוש במערכת ניהול התוכן אתרקידום וכלי תוכנה נוספים מבית חברתנו אנו מקדמים בעולם הדיגיטלי לקוחות בעשרות תחומים. אנו מהבודדים בענף המפתחים את הטכנולוגיות המשמשות אותנו בתהליך.  
  קרא עוד..   
 
  פורטלים ורשתות חברתיות  
  סימניות בענן  
  חברתנו פיתחה את הפורטל  g1948.com הכולל רשת חברתית לשיתוף מועדפים. בנוסף, המועדפים של המשתמשים הרשומים מאוחסנים חינם בענן ומסונכרנים אוטומטית בכל המכשירים ובכל הדפדפנים.  
  קרא עוד..  
 
  ניהול / ייעוץ במחשבים
ומערכות מידע
 
  פיתוח תוכנה  
  מחשוב ופיתוח לעסק במיקור חוץ. שיפור הביצועים, המכירות, פתרונות תמחור ותפעול אתרי אינטרנט. שיפור ביצועי חומרה, רשתות וענן. התנהל כמו הגדולים במינימום הוצאה!
 
  קרא עוד..  
 
צור קשר
 
 
 
מאשר/ת לקבל ניוזלטר